Вие имате прво да ја знаете вистината

Додека во нашата држава на полноќ цената на горивата се поскапуваат, Хрватска донесе одлука за замрзнување на цената на горивата

Хрватската влада на телефонска седница донесе одлука за замрзнување на цената на горивата на 10,37 куни, а на дизелот на 11,29 куни, изјави премиерот Андреј Пленковиќ, пренесуваат хрватските медиуми.

Премиерот на Хрватска изјави дека цената на синиот дизел е ограничена на 6,5 куни.

Цената на премиум горивата нема да биде ограничена, бидејќи, како што изјави Пленковиќ на прес-конференцијата, кој има пари може да си дозволи премиум гориво.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!