Вие имате прво да ја знаете вистината

Се појави хит видео на интернет, наместо да мјаука, ова маче го прави спротивното, лае! (видео)

Мачките мјаукаат а додека кучињата лаат. Сепак, едно вирално видео на социјалната мрежа ТикТок покажува дека тоа не е секогаш така. На видеото објавено од жена по име Кортни Кејтс се гледа како нејзиното домашно милениче оди на задниот дел од каучот, прво започна да квичи, а потоа ја наведна главата, зачекори напред и испушти звук сличен како лаење на куче, што набргу стана вистински хит на интернет.

Дали некогаш сте слушнале мачка да се обидува да лае – е описот на видеото кое собра повеќе од 10 милиони прегледи и околу три милиони лајкови. Луѓето во коментари под видеото признале дека не го очекувале тоа и дека потегот на мачето бил премногу сладок.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!