Вие имате прво да ја знаете вистината

Спасени 25 лица кои останале заглавени на жичара во еден од најпознатите ски-центри во Грузија

25 лица успешно биле спасени на жичарницата, која запре поради прекин на струја во грузискиот ски-центар Бакуриани.

Луѓето останале заглавени на жичарницата во еден од најважните скијачки центри во таа земја.

Во соопштението, компанијата за развој на планински капацитети во Џорџија извести дека тие биле заглавени жичарница.

Жичарницата Митарби е привремено запрена поради пад на напонот со електрична енергија. Од моментот на застанувањето, мобилизирани се сите спасувачи за безбедно извлекување на туристите од жичарницата. Спасувачката операција е успешно завршена, додаваат оттаму.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!