Вие имате прво да ја знаете вистината

Што се случува со Новак и Јелена ? Ѓоковиќ радикално промени некој навики во неговиот живот, дали за тоа ќе се согласи неговата сопруга !?

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ веќе подолго време е разделен од сопругата Јелена и неговите деца, кои останаа во Шпанија додека тој се наоѓа дома во Србија. Новак ги нема видено своите најблиски веќе еден месец, а за тоа време се случиле многу промени во неговиот живот.

Најдобриот тенисер за кратко време реши да ги промени животните навики. Беше гостин на многу места низ Србија и Црна Гора, каде беа забележани промени во неговата исхрана.

За жал, ретко доаѓаат дома, создадоа свое семејство и удобна оаза. Јелена прави одредени работи на свој начин. Има и некои недоразбирања, особено во однос на исхраната, која јас не ја поддржувам, изјавила во една прилика мајката на Новак, Дијана Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ последните години е на строга диета. Тој конзумира само храна која е без глутен, но тоа правило го „прекршил“ додека гостувал во Будва каде што стана почесен граѓанин.

На фотографиите од Црна Гора можеше да се види дека Новак јаде крофна со мед, која секако содржи глутен. Кога семејството неодамна се сретна со патријархот, пред нив имаше маса полна со храна што не одговараше на вообичаениот режим на исхрана на Новак. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!