Вие имате прво да ја знаете вистината

Вучиќ се сретна со специјалниот пратеник на Обединетото Кралство

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска се сретна со специјалниот пратеник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, Стјуарт Пич.

– Разговаравме за ситуацијата во регионот и идната соработка со цел градење доверба и заедничка посветеност на мирот и стабилноста на Западен Балкан – рече Вучиќ.

Средбата се одржа во Претседателството на Србија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!