Вие имате прво да ја знаете вистината

Укинати забраните за сообраќај за камиони на патните правци Маврово – Дебар и Струга – Ќафасан

Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на Струга – Граничен премин Ќафасан.

Како што информира АМСМ, забраната за сообраќај е укината од 9:00 часот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!