Вие имате прво да ја знаете вистината

Скандал ја тресе Европа: Славниот фудбалер им испраќал слики од половиот орган на колешките, а оженет е со мисица. Оваа е неговата несреќна сопруга, која е вистинска убавица (фото)

Последните денови светот го потресе невиден скандал, во чиј центар е поранешниот холандски репрезентативец Марк Овермарс. Тој повеќе не е спортски директор на Ајакс, а поднесе оставка откако во јавноста се појави приказната за малтретирањето на жените во тој клуб.

Откако оваа приказна ја здогледа светлината на денот, локалната „НРЦ“ презентираше нови детали. Споменатиот весник разговарал со дури 11 вработени кои не сакале да им се открие идентитетот од страв дека ќе останат без работа, и дека ги откриле ужасите што ги доживуваат.

Се дозна дека Овермарс им испраќал фотографии од полниот орган од тоалетот на клубот, а малтретирањето почнало уште порано со коментари за фустанот и физичкиот изглед и дека од ден на ден станува се посериозно.

Фудбалскиот свет дополнително го шокираше фактот дека во центарот на скандалот беше Овермарс, кој со години важеше за примерен семеен човек.

Во текот на својата играчка кариера, тој сакаше една жена, неговата сопруга Шантал, со која ја круниса долгогодишната врска во 2013 година.

Атрактивната госпоѓа Овермарс привлече внимание уште пред да го запознае познатиот фудбалер. Пред 20 години беше прогласена за Мис на Холандија и нејзината убавина не можеше да помине незабележана.

Во наредните денови се очекува полека да се разоткрие сплетот од скандали што ги тресе Холандија и Ајакс, па ќе видиме дали самата Шантал ќе проговори за се или ќе се држи на страна.

А каков епилог ќе има оваа бомба која го потресе и светскиот спорт ќе покаже времето.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!