Вие имате прво да ја знаете вистината

Кралицата Елизабета има корона? Таа била во контакт со заразениот принц Чарлс

Принцот Чарлс се сретна со кралицата Елизабета во вторникот, два дена пред да дознае дека е позитивен на корона вирусот. Британските медиуми сега стравуваат дека кралицата можеби е позитивна.

Ова е втор пат принцот од Велс да биде позитивен на коронавирус, кој примил три вакцини против коронавирус.

Кралицата, за која исто така се верува дека е целосно вакцинирана, не покажува никакви симптоми, но изворот одбил да потврди дали нејзиниот тест бил позитивен или не, пишува Дејли Мејл.

Персоналот на принцот Чарлс соопшти дека утрово добил позитивен тест и дека има благи симптоми. Денеска била тестирана и неговата сопруга Камила, но нејзиниот тест бил негативен.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!