Вие имате прво да ја знаете вистината

Почина Бети Дејвис, кралицата на фанкот!

Легендарната пејачка Бети Дејвис почина на 77-годишна возраст денес во својот дом во Пенсилванија, според информациите смртта на пејачката настанала природно.,

Таа се здоби со слава во средината на 60-тите и 70-тите години на минатиот век и го доби прекарот Кралица на Фанкот. Пејачката беше втора сопруга на џез-иконата Мајлс Дејвис, но тој брак не вроди со плод па парот се разведе по само една година.

Бети Дејвис се повлече од сцената во 1979 година и се врати во родниот град Питсбург, каде што живееше до нејзината смрт.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!