Вие имате прво да ја знаете вистината

Мелинда Гејтс за прв пат проговори за разводот со Бил Гејтс: „Мислев дека ќе бидеме заедно до крајот на животот“ (видео)

Мелинда Френч Гејтс за прв пат проговори за разводот со еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс. Како што изјавила, разводот и бил тежок, но подготвена е за ново поглавје во животот.

Во интервју за CBS Mornings, таа открива дека немало конкретен настан што довел до нивната одлука за развод. Водителот Гејл Кинг за време на интервјуто се присети дека пред 20 години Бил Гејтс имал афера со девојка која работела за него, па ја праша како го пребродиле тој период.

Верувам во простување, па мислам дека успеавме да решиме одредени проблеми. Сепак, сфатив дека нашиот брак генерално не е здрав“, изјавила Мелинда.

Мелинда и Бил во мај минатата година објавија дека се разведуваат по 27 години брак. Во едно интервју таа призна дека плачела со денови по разводот со нејзиниот сопруг.

Тоа е дел од процесот на тагување. Тагував затоа што мислев дека ќе бидеме заедно до крајот на мојот живот. Сега сум подготвена да свртам нов лист во животот. Навистина сум возбуден за се што ме чека во иднина“, изјавила таа.

Бил Гејтс и Мелинда Френч Гејтс

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!