Вие имате прво да ја знаете вистината

СЕ УБИЛА МАЈКАТА НА ДЕВЕТ ДЕЦА, а во прошталното писмо оставила ВАЖНА ПОРАКА! 18 години подоцна се случила ТРАГЕДИЈАТА (фото)

Британката Џоди Витинг (42) си го одзеде животот во февруари 2017 година, а пред тој ужасен чин оставила писмо за нејзината мајка Џој, сопругот Мартин и семејството.

Мајката на девет деца, во писмото нагласува дека повеќе не може да се носи со животот и огромната одговорност, додека долги години била во депресија поради инвалидитет.

Во писмото, таа го потенцираше вниманието за нејзиниот син Кори Бел, кој тогаш имал 16 години, дека тој сигурно има биполарно растројство и дека треба да го чуваат повеќе од било кој, бидејќи, според нејзиното мислење, тој „може да направи се“.

Се плашам дека Кори Бел ќе посегне по животот. Тој имал помалку од една година кога била направена оваа фотографија. И тогаш ми се чинеше многу непредвидлив и се плашев дека ќе стане психопат. Има биполарно растројство, треба да се лекува. Внимавајте на него, тој прв ќе скршне од вистинскиот пат – нагласи Џоди Вајтинг во 2017 година, вметнувајќи заедничка семејна слика во писмото за сеќавање.

Три години по смртта на Џоди, односно кога наполнил 19 години, Кори Бел се предозирал и починал. Пет месеци претходно, тој се обидел да убие еден од дилерите на улица. Мајка му добро видела кога тој бил бебе, што може да му се случи.

Џој Вајтинг (67) нагласила дека мајката многу добро ги познавала своите деца.

Точно знаеше што ќе се случи со секое дете, особено со Кори Вајт, а тој немаше ниту една година. Таа во писмо ми напиша: „Гледај го, те молам, тој прерано ќе го заврши својот животот“, рече Џој Вајтинг за британскиот Мирор.

Џоди Витинг доживеала сообраќајна несреќа по која останала во инвалидска количка. Мајката на Џој вели дека таа неуморно работела нејзините девет деца да бидат образовани, добри и паметни.

Виновникот за несреќата никогаш не е пронајден. На тој дел од патот немаше камери. Тој кој ја удрил со автомобилот ја оставил да лежи додека друг возач не застанал на пат да и помогне. Таа заврши во инвалидска количка. На крајот станала зависна од лекови и терапија. Таа до последниот ден од животот зборуваше само за своите деца. Знаеше дека ќе ги остави сами, но не можеше да продолжи. Од сите деца, единственото од кое се плашеше цел живот беше Кори Бел. И таа беше во право – додаде Џој Вајтинг.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!