Вие имате прво да ја знаете вистината

ЕВЕ ШТО И СЕ СЛУЧИ НА ЈОВАНА ЈЕРЕМИЌ: Ништо повеќе нема да биде исто, КОНЕЧНО Е КРАЈ!

Водителката Јована Јеремиќ и нејзиниот сопруг Воислав Милошевиќ и официјално се разведоа.

Откако го напуштија судот, таа накратко го коментираше разводот и откри каков однос имала со бившиот сопруг, како и кој го добил старателството над нивната ќерка.

– Среќно сум разведена, се е готово за две минути. Судијата рече дека би сакал да има толку едноставни случаи каде луѓето се согласуваат за сè. Јас и Воја останавме големи пријатели. Се договоривме, старателството да ми припадна на мене. Што се однесува до алиментацијата, не сакав да го малтретирам – изјавила за „Курир“ и додала дека нејзиниот поранешен сопруг и таткото на нивната ќерка се секогаш тука да се грижат за детето.

Да потсетиме, брачната двојка е вљубена од 2018 година, а водителката минатата година изјави дека сака да се разведе.

Врската меѓу Јована и Воислав своевремено беше проследена со скандал. Пред да се венчаат, медиумите пишуваа дека Воислав ја изневерил Јеремиќ, но дека таа му простила, па подоцна основале семејство.

– Имаше се. Она што ми е важно е што бев искрена до крај. Секогаш сум искрена и затоа немам проблеми. Не згрешив во таа приказна и горда сум на тоа. Простив една работа затоа што не сакав да ја жртвувам љубовта. Се вмешаа некои луѓе кои сакаа да ми ја уништат среќата во тој момент – изјави тогаш водителката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!