Вие имате прво да ја знаете вистината

Зеленски разговараше со премиерот на Канада

Украинскиот претседател Володимир Зеленски разговараше со канадскиот премиер Џастин Трудо.

– Се разговараше за соработката на полето на одбраната и притисокот преку санкции врз Русија. Информиран е за злосторствата на Русија и текот на преговарачкиот процес – напиша Зеленски на Твитер.

Тој додаде дека е благодарен за подготвеноста да се разгледа дополнителна макрофинансиска помош за Украина.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!