Вие имате прво да ја знаете вистината

Потресна сцена, Николина се врати на гробот на почитаниот сопруг: Пишек гласно плаче, пријателите ја држат, а таа го кажа само ова (фото)

По погребот на Видое Ристовиќ , неговата сопруга, водителката Николина Пишек , се вратила на неговиот гроб и почнала да липа.

Имено, кога си заминал таткото на Видоје, Миша Гроф, Николина не можела да се одвои од гробот на нејзиниот сопруг, па пријателите цело време ја држеле, а таа во еден момент рекла: „Сликај ми ги овие цвеќиња, да ги имам“.

Набргу потоа на гробот на историчарот на уметност дошла и неговата поранешна сопруга Лана.

„Од денес е во Царството Небесно, каде што ќе се моли за нас кои остануваме овде. Господ да го прими во рацете и да му ги прости сите гревови“, беше дел од говорот на свештеникот за време на богослужбата.

Да потсетиме, Видое Ристовиќ почина на маса за масажа, а обдукцијата покажа дека смртта настапила поради респираторна инсуфициенција, поради што работата на срцевиот мускул откажала. Ристовиќ е роден на 25 јули 1978 година во Белград. Од првиот брак ја има ќерката Матеа, додека со втората сопруга Николина ја доби ќерката Уна Софија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!