Вие имате прво да ја знаете вистината

Немирна ноќ во Грција – Земјотрес со јачина од 4,5 степени погоди грчки остров!

Земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер претходната ноќ ја потресе соседна Грција.

Епицентарот на земјотресот бил на 26 километри од островот Хиос, а на 87 километри од Карабаглар во Турција.

Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC), нема опасност од цунами или поголема ескалација на состојбата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!