Вие имате прво да ја знаете вистината

КАДЕ Е ИБРАХИМОВИЌ ТАМУ Е И ЗАБАВАТА – Навивачите на Милан веќе беа во “елемент“, но кога се појави тој направи вистинско ШОУ! (видео)

Фудбалерите на Милан направија голем чекор кон освојување на првата титула на „Сан Сиро“ во неделата по 11 години чекање. „Росонерите“ ја совладаа Аталанта со 2-0 пред 80.000 гледачи, но одлуката за новиот шампион сепак ќе падне во последното коло бидејќи слабиот Каљари на домашен терен не успеа да ги спречи „нероаѕурите“ кои заостануваат два бода зад лидерот со победата од 3-1 победа. 

Милан во последното коло ќе има доволно бодови на гостувањето кај Сасуоло со оглед на подобриот меѓусебен сооднос од Интер кој ќе и гостува на Сампдорија.

Милан затоа беше подобар од тимот на Бергамо, кој сезонава може да остане без пласман во европските клупски натпреварувања. Водството во 56. минута го постигна Рафаел Леао, а конечните 2:0 ги постави Тео Ернандез по одличен соло пробив низ средината на теренот.

Инаку, толпата навивачи не беше присутна само на трибините на „Сан Сиро“, туку навивачката треска во „црвено-црниот“ дел на Милано траеше цел ден. Сцени од пристигнувањето на клупскиот автобус пред стадионот пристигнуваат од Италија, каде што беше пречекан од расположена толпа навивачи на Милан. Во еден момент, Златан Ибрахимовиќ се упати од своето место во автобусот сè до возачката страна. Легендарниот 40-годишен напаѓач дополнително ја подигна и онака вжештената атмосфера удирајќи во шофершајбната, а во еден момент и ја скрши.

Имаше и смешен момент, бидејќи во исто време кога Златан ги креваше навивачите со гестикулации и мавтање, се случи и тој да биде во елемент, да удира во стаклото и истото да го скрши. А кога возачот го сфати тоа, всушност не остана рамнодушен. Сепак, не се сомневаме дека стаклото ќе се санира, направената штета е минимална.

Моментите на лудило во Милано пред натпреварот со Аталанта погледнете ги ТУКА.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!