Вие имате прво да ја знаете вистината

Поранешната прва дама на САД навести дека би можела да се врати во Белата куќа: “НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ НИКОГАШ!“

Меланија Трамп, поранешната прва дама на Соединетите Американски Држави (САД), во неделата во интервју за телевизијата Fox навести дека би можела да ја врати Белата куќа односно „свој дом“, пишува CNN.

Мислам дека направивме многу во четирите години од мандатот (администрацијата на Доналд Трамп)“, изјави Трамп.

На прашањето дали би можела повторно да живее во Белата куќа, поранешната вистинска дама на САД одговорила дека – „никогаш не треба да се каже никогаш“.

Трамп зборуваше за нејзините „NFT проекти“ за време на интервјуто. Поранешната прва дама продава неколку незаменливи криптовалути (NFT) кои сама ги дизајнирала преку нејзината лична веб-страница. Овие NFT може да се купат само со помош на криптовалути, но никој не ја понудил досега минималната потребна сума од 250.000 долари за првата серија што се појавија на нејзината страница.

Повеќето први дами за време и по Белата куќа основаат фондации или организации, главно непрофитни организации, кои продолжуваат да се занимаваат со прашањата што ги решавале за време на мандатот на нивните сопрузи. Во интервју за Fox, Трамп кажала дека – „дел од парите од продажбата на NFT ќе одат за организации кои обезбедуваат поддршка на посвоените деца“.

CNN не можеше да открие колку пари Трамп дала во добротворни цели, ниту колку пари заработила Трамп од продажбата на NFT.

Трамп во разговорот се осврна и на тоа што таа не беше на насловната страница на модниот магазин Vouge за време на нејзиниот престој во Белата куќа. Првите дами традиционално се појавуваат на насловната страница на Vouge за време на нивниот мандат, а оваа традиција беше обновена минатата година кога на насловната се појави Џил Бајден, сопругата на американскиот претседател Џо Бајден.

Тие имаат предрасуди, го имаат она што им се допаѓа и не им се допаѓа, а тоа е толку очигледно“, кажа Трамп.

Поранешната прва дама се осврна и на ситуацијата во САД под контрола на Бајден.

Ако длабински се погледнат ситуациите, мислам дека е тажно тоа што се случува. Мислам дека многу луѓе се борат и страдаат, и што се случува во светот. Тоа е многу тажно и се надевам дека наскоро ќе се промени“, изјави МеланијаТрамп.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!