Вие имате прво да ја знаете вистината

“ПРОТИВ СРБИЈА СЕ ВОДИ САЈБЕР ВОЈНА!“ – Нова најава за бомба во Белград, граѓаните во паника!

Денес во соседна Србија денот го одбележаа неколку најави за евентурални бобашки напади што предизвика хаос и паника помеѓу граѓаните на главниот град Белград.

Штотуку добивме анонимна дојава дека се поставени бомби во сите производствени погони на белградски водовод“, изјави заменик градоначалникот Горан Весиќ, објавија соседните медиуми.

Постапуваме согласно прописите кои бараат адекватно однесување и реакција во вакви ситуации, а полицијата е веќе во водовод. Граѓаните да не се грижат, бидејќи ќе обезбедиме уредно снабдување без разлика на овие провокации“, смирува тој.

Весиќ забележува дека белградскиот водовод има повеќе од 100 погони и наведува „дека е очигледно дека се води сајбер војна против Србија“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!