Вие имате прво да ја знаете вистината

СЕ ОГЛАСИ ВЛАДИМИР ПУТИН: “Влезот на Финска и Шведска во Алијансата ќе предизвика одговор! НАТО се користи како инструмент“

Претседателот на Русија, Владимир Путин денес изјави дека НАТО се користи како инструмент на надворешната политика на една земја.

НАТО се користи како инструмент на надворешната политика на една земја и тоа се прави многу агресивно“, изјави Владимир Путин.

Тој додаде дека Русија нема проблем со Финска и Шведска.

Владимир Путин кажа дека – „нивното влегување во НАТО не создава закана, но ќе предизвика одговор“.

Тој додаде дека НАТО оди подалеку од својата геополитика.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!