Вие имате прво да ја знаете вистината

ХОРОР ВО КАЛИФОРНИЈА! Кинески имигрант влегол во црквата па почнал да убива: Неговиот мотив бил омраза кон “народот” што не го признава!

Полицијата пронашла хорор сцени во црквата.

Напаѓачот кој отвори оган, уби едно лице и рани пет лица во црква во Калифорнија е кинески имигрант, а неговиот мотив е омраза кон „тајванскиот народ“, соопштија денеска властите.

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) соопшти дека започнува кривична истрага за злосторство од омраза против Кинезот кој во неделата почна да пука во тајванската црква. Верниците успеале да го совладаат напаѓачот и му ги врзале нозете со електричен кабел, пренесува АП.

Шерифот на округот Оринџ изјави дека Дејвид Чоу (68) од Лас Вегас е уапсен по една точка од обвинението за убиство и пет обвиненија за обид за убиство.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!