Вие имате прво да ја знаете вистината

АМБЕР ХЕРД ПРИЗНА ДЕКА ЛАЖЕ! Актерката на столбот на срамот: “Не платив милиони во детската болница…“

Амбер Херд конечно призна дека не донирала 3,5 милиони долари на ACLU од вкупно седум милиони долари што и припаднале по разводот со познатиот актер Џони Деп.

Актерката, која положи заклетва во случајот за клевета на Деп во 2020 година во Велика Британија, пред судот изјави дека не ја платила целата донација во добротворни цели бидејќи во тоа била спречена од нејзиниот поранешен сопруг Деп, тужејќи ја за 50 милиони долари во март 2019 година.

Донирани се вкупно седум милиони долари, ги поделив парите меѓу ACLU и детската болница во Лос Анџелес“, кажа 36-годишната актерка во интервју во 2018 година за холандското ТВ шоу „RTL Late Night“, додавајќи „таа не ги сака тие пари“.

Амбер Херд

Актерката донирала 350.000 долари во декември 2018 година и оттогаш не платила нова донација.

Таа исто така тврди дека никогаш не била заинтересирана за парите на Џони Деп, а на суд изјавила дека има намера да ги исполни ветувањата и дека тоа би го направила доколку тој престане да ја тужи. Херд му се закануваше на Деп по разводот во 2016 година дека ќе побара забрана за задржување доколку не продолжи финансиски да го поддржува нејзиниот животен стил.

Адвокатот на актерката Елејн Бредехофт праша зошто прифатила спогодба од седум милиони долари од Деп, на што таа одговорила:

Не ми беше грижа за парите. Ми рекоа дека ако не се согласам со број кој може да се укине, никогаш нема да се договориме. Зедов многу помалку од она што ми беше понудено и на кое имав право“.

Херд побарала од Деп да престане да објавува приказни во медиумите со кои тој се согласува, но само доколку таа се согласи со неговите услови.

Џони Деп

Сака да се откажам од тужбата, повторно да бидеме заедно и да одиме со него на автобуска тура, што е невозможно“, објаснува таа.

Џони кажа дека ќе ме уништи, дека никогаш повеќе нема да работам, ќе ми ја уништи кариерата“, вели актерката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!