Вие имате прво да ја знаете вистината

Дневен хороскоп: Стрелецот си ја враќа самодовербата, тешки деловни разговори на Јарците

ОВЕН

Стабилизирајте го она што сте го постигнале досега и не ги потценувајте вашите постапки. Добиените пари трошете ги умерено. Ѕвездите ве штитат, но не треба да брзате и да делувате импулсивно поради се уште ретроградниот Меркур. Размислете внимателно за вашите зборови. Вашето лошо расположение може да предизвика проблеми на работа. Проценете дали вашиот личен живот се развива како што очекувате или сè уште се трудите да постигнете хармонија и стабилност. Вашиот сексуален живот бара да бидете поактивни. Не очекувајте секогаш вашиот партнер да преземе иницијатива.

БИК

Погледнете се и проценете каде сте згрешиле во изминатите неколку дена, бидејќи причината за проблемите лежи во голема мера кај вас. Не ги обвинувајте другите за тоа што се случува, поттикнати од ретроградниот Меркур. Нема да заслужите повеќе признанија за сопствените способности ако се обидете да докажете дека причината не е во вас. Ќе ги решите проблемите кои ве засегаат во личните односи. Не се исклучени кавги предизвикани од љубомората на партнерот, кои треба да ги избегнувате. Вашиот сексуален однос зависи од вашите постапки и вашата способност да избегнувате скандали.

БЛИЗНАЦИ

Не се впуштајте во нејасни задачи на работното место за да го избегнете ризикот од финансиска загуба поради вашите грешки. Не планирајте состанок со колегите на овој ден и не се расправајте со никого, дури и ако сакате да докажете нечиј пропуст на работното место, бидејќи Меркур е ретрограден. Можни се компликации во личниот живот поради невнимание на вашите најблиски, што и штети на вашата работа. На вашето семејство му недостасува меѓусебно разбирање. Направете го она што е потребно за да ја усогласите врската. Сексот нема да ви донесе задоволство. Подобро да не бидете премногу упорни.

РАК

Бизнисмените ќе се соочат со проблеми кои не исклучуваат финансиски загуби. Ќе добиете многу бидејќи ве погодуваат и финансиските проблеми. Попладне ќе се сретнете со пријателите и колегите. Не се согласувајте на дополнителна работа, дури и ако е профитабилна. Имате ризик да не успеете, особено со ретроградното движење на Меркур. Доколку не го одложите разговорот со вашиот интимен партнер, ќе можете да ги решите проблемите во личните односи. Како што сте опуштени и мрзеливи, ве исполнува сомнеж дали нема да се изложите во кревет.

ЛАВ

На овој ден емоцијата во комбинација со ретроградниот Меркур нема да ви дозволи да ги слушате колегите доколку сте на работа. Подготвени сте да се расправате, но ризикувате да ја оштетите работата. Пазете се од неразумни критики за да не стекнете непријатели. Ако ја држите работата во тајност, вечерта ќе бидете задоволни со постигнатото. Со неверството што не го криевте, ја разбудивте љубомората кај партнерот. Сексуалниот живот ви дава енергија, но само ако се чувствувате сакано. Постигнете реципроцитет во вашите чувства и желби.

ДЕВИЦА

Во искушение сте да поставите нов почеток, но секоја избрзана акција е на ваша штета. Сепак, успехот е со вас доколку имате трпение и се потпрете најмногу на себе, на своето знаење и способности за да се погрижите да не се повредите поради очекуваната, но недобиена помош. Подгответе се за напорен ден и за ретрограден Меркур. Добро размислете за вашите постапки и нема да правите грешки кои водат до загуби. Вечерта ќе имате романтичен состанок кој ќе ви го подигне расположението. Ако ви недостасува желба, сексот нема да ви го даде очекуваното задоволство.

ВАГА

Денес, на многумина од вас им е судено да го променат животот. Новите познанства градат цврста основа за вашиот иден професионален успех. Денот е поволен за деловни состаноци и покрај ретроградниот Меркур. Водете успешни разговори со колегите и раководството, а доколку и самите сте на лидерска позиција, разговарајте со вашите вработени и насочете ги подредените за да ги разјасните проблемите или недоразбирањата меѓу нив.

ШКОРПИЈА

Сè што правите е поврзано со вашата намера да ги остварите високите приходи од соништата, но нема да ви биде лесно поради ретроградниот Меркур. Напорите се успешни. За разлика од вашиот професионален успех, вие сте напнати во личниот живот. Обемот на работа нема добро да се одрази на вас или на односите со колегите, бидејќи ќе ја направите ситуацијата нервозна. Вечерта сте нервозни и ризикувате да го уништите романтичниот состанок кој одамна го договоривте. Сексот ќе ве ослободи од напнатоста. Не се откажувајте од интимните моменти.

СТРЕЛЕЦ

Ако се занимавате со уметност, ќе жнеете успех со помош на ретроградниот Меркур. Признавањето ќе ви помогне да ја вратите самодовербата и довербата во вашите сили и способности. Активната работа нема добро да се одрази ниту на вас, ниту на односите со колегите, без разлика на кое професионално поле сте, бидејќи мора да направите промени и да ги приспособите плановите. Запознавањето поврзано со вашиот личен живот нема да ви ја донесе очекуваната хармонија и трајна врска. Не влегувајте во краткорочни интимни врски ако сте во брак. Сексот ќе ви донесе задоволство ако сретнете реципроцитет во вашите чувства.

ЈАРЕЦ

Деловните разговори се тешки денес. Не договарајте состаноци со пријателите и не се расправајте со роднините доколку сте оптоварени со задачи. Успехот на тоа што го започна денот не е сигурен, поради ретроградниот Меркур, иако можеби ќе ве израдува. Ќе се конфронтирате со недобронамерници. Не ви препорачувам да се однесувате импулсивно доколку тоа што сте го планирале за овој ден не ги донесе очекуваните резултати. По завршувањето на работниот ден, доколку денеска треба да бидете на работа, одете дома кај семејството или направете романтичен состанок со вашиот интимен партнер и препуштете се на сексуалните задоволства.

ВОДОЛИЈА

Утрово очекувајте непредвидени тешкотии и конфликти со саканите, но не треба да се откажувате од обврските. Не планирајте деловни состаноци и не се расправајте со никого. Напнати сте, па можно е успехот да отстапи од вашиот пат, но за кратко, а Меркур е сепак ретрограден. Во брзањето можете да пропуштите добра професионална можност, која ќе ви гарантира дополнителен приход. Поминете го целиот ден со вашето семејство. Доколку не сте во брак, подгответе романтичен состанок со вашите најблиски. Не покажувајте агресија во креветот, што ќе ги лиши вашите партнери од сексуално задоволство.

РИБИ

Неочекуваните вести ќе ги променат вашите приоритети за овој ден. Склучените договори се профитабилни. Причина за нервоза се конфликтите со партнерите за кои нема добра причина. Не патувајте и не организирајте деловни состаноци за да избегнете кавги и проблеми и поради влијанието на ретроградниот Меркур. Недостига меѓусебно разбирање во вашиот сексуален живот, што е причина за вашата неподготвеност да имате сексуални задоволства. Вечерта одете во ресторан со саканата личност за да ја ослободите тензијата во вашата врска.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!