Вие имате прво да ја знаете вистината

Победниците на Евровизија се вратија во својата татковина: Погледнете како Украинците ги пречекаа и заедно ја пеат победничката песна! (видео)

Членови на украинскиот бенд Kalush Orchestra претходниот ден ја преминаа полско-украинската граница и се вратија во својата татковина односно во Краковец во Лавовската област.

Таму тие се сретнаа со обожаватели и украински војници кои сакале да се фотографираат со нив. Победниците на Евровизија беа пречекани со сино-жолти цветови и со украинското знаме.

Членовите на бендот застанаа на полската граница и на задоволство на сите присутни ја отпеаја својата песна „Stefania“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!