Вие имате прво да ја знаете вистината

„ЈАС ПОВЕЌЕ НЕ СУМ ПЕЈАЧКА!“ ШОКАНТНА ОДЛУКА НА АНА НИКОЛИЌ, ПРИЗНА ДЕКА „ДИГНАЛА РАЦЕ“ ОД МУЗИКАТА, ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ!

Пејачката Ана Николиќ искрено проговори за фустанот што го носеше на Беовизија кога ја пееше „Ромале, Ромали“, а потоа истакна дека повеќе не сака да пее.

  • Тој фустан остави трага во времето, но навистина – рече Ана Николиќ и додаде:
  • Веќе не сум пејачка, само да знаете – изјави пејачката во емисијата „Ексклузив“.
Ана Николиќ

Да потсетиме, таа кон крајот на минатата година призна дека планира да се сврти кон бизнисот.

  • Во 2022 година сакам да станам бизнисменка, а не само да пеам. Не можам повеќе да пеам … ќе пеам, но не можам повеќе да патувам, да живеам на задното седиште во автомобилот, ниту во најдобрите хотели во светот. Сакам да спијам во мојот кревет, до моето дете, да сум во мојата куќа. Не мора да значи дека ќе биде во Србија… Во 2022 година сакам да се преселам во Лондон! Но, најважно во животот е да знаеш од каде си дојден, тоа никогаш не смееш да го заборавиш – изјави Ана на крајот на декември 2021 година.
Ана Николиќ

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!