Вие имате прво да ја знаете вистината

Дневен хороскоп: Водолијата не треба да патува, Рибите се расеани на работа

ОВЕН

Денес сте нервозни и страдате од несоница, која ги блокира вашите мисловни процеси. Причината е вашата неподготвеност да ги согледате сопствените грешки и да ги оправдате луѓето околу вас, особено во ретроградното движење на Меркур. Можни се финансиски загуби, кои доколку ги дозволите ќе се одразат на вашите деловни и професионални планови. Прекумерното вклучување во вашите лични проблеми ве прави нервозни вас и вашите најблиски. Останете дома во вечерните часови. Сексот нема да ви донесе задоволство. Не прави ништо со сила за да не се каеш потоа.

БИК

Ќе ви дадат неочекувана понуда за нова работа, но добро размислете дали вреди да дадете позитивен одговор откако Меркур е ретрограден. Дополнителна работа прифатете само доколку одлучите дека нема да ве оптоварува и која ќе ја работите следниот ден. Навечер останете дома и одморете се за да не се повредите. Бидете внимателни со вашите најблиски. Не го иритирајте вашиот интимен партнер со вашите тврдења и сомнежи. Љубомората ќе ве спречи да ги доживеете вашите сексуални задоволства од соништата.

БЛИЗНАЦИ

Постои можност да ја подобрите финансиската состојба, но со здрав разум поради континуираното ретроградно движење на Меркур. Попладне не се исклучени проблеми со соседите или познаниците. Бидете трпеливи и воздржани доколку се обидат да ве искористат. Вашите колеги се подготвени да се вклучат во задачите што ги нудите, доколку не сте премногу критични кон нив. Односите со саканите се хармонични. Внимавајте да не ги уништите со каприци, драги дами. Невенчаните жени имаат шанса да го запознаат партнерот. Жените во брак не треба да прават прељуба ако сонуваат да искусат незаборавни сексуални задоволства.

РАК

Денес сте особено воздржани и тешко комуницирате со сите, бидејќи имате тенденција да молчите или навредувате, поттикнати од ретроградниот Меркур. Доколку се одлучите да патувате, попладне исполнувајте ги своите намери. Не се потпирајте на вашата среќа. Ако треба да бидете активни и одговорни на вашето работно место, бидете трпеливи и смирете се. Тешка е комуникацијата со вашиот интимен партнер поради тоа што не сакате трпеливо да ги слушате мислењата на другите луѓе. И покрај вашата преголема желба за сексуални задоволства, не фрлајте се во кревет ако не сте сигурни во своите чувства.

ЛАВ

И покрај искушението да работите активно и да ги мачите колегите, добро е да се смирите. На работното место обидете се да ги отфрлите итните обврски, според командата на ретроградниот Меркур. Доколку сте на раководна позиција, имате можност да размислите за зголемување на платата на вашите подредени по крајот на летото. Семејните разговори одложете ги за вечерта. Време е да го преиспитате односот со вашиот сопружник или интимен партнер. Вашиот сексуален живот е проблематичен. Причината е во вас, бидејќи сугерирате дека не сте доволно привлечни и пожелни.

ДЕВИЦА

Прекумерното сомневање и понекогаш преголемата самодоверба се причина за недоразбирања во вашиот личен живот. Деловните состаноци пропаднаа поради барањата на ретроградниот Меркур. Откажете ги разговорите доколку се поврзани со идни заеднички проекти. Подобро е да молчите ако не сте сигурни во исправноста на вашите деловни партнери. Бидете внимателни со вашите најблиски. Постигнете меѓусебно разбирање. Фрустрациите од импулсивен сексуален однос нема да доцнат. Ќе се чувствувате измамено.

ВАГА

Имате можност да ги имплементирате своите идеи и да ги решите вашите проблеми доколку сте спремни на компромиси за да ја добиете поддршката од ретроградниот Меркур. Ќе успеете во личниот живот. Ако прашате, ќе ги завршите вашите задачи на работа. Не водете разговори за заем. Не се согласувајте да финансирате нечиј проект. Во вашите односи владее хармонија. Не го уништувај. Легнете рано навечер и ако мислите дека сте уморни, подобро да се откажете од сексот.

ШКОРПИЈА

На работното место докажете им на сите дека сте способни да ја постигнете целта и завршете ги започнатите задачи пред крајниот рок. Ќе ги импресионирате колегите и раководството со своите вештини. Не се расправајте доколку имаат поинакво мислење од вашето, за да не останете без поддршка, особено во сè уште ретроградниот Меркур. Има хармонија и разбирање во семејните односи. Не шпекулирајте за чувствата на другите. Вашите најблиски ќе ви пружат незаборавни сексуални моменти. Не го покажувајте вашето карактеристично незадоволство.

СТРЕЛЕЦ

Односите со колегите се хармонични и покрај ретроградниот Меркур. Чувајте ги ако сакате да бидете сигурни во нивната поддршка во извршувањето на професионалните планови споделени со нив. Ваше е да ги освоите. Не претерувајте во желбата да покажете какви добри професионалци сте, за да не навредите некој од вашите подредени и деловни партнери. Вечерта ќе ве изненади романтичен состанок. Внесете хармонија во семејните односи. Сексот е добар начин да ги расчистите вашите недоразбирања доколку сè уште сте заљубени во вашиот интимен партнер.

ЈАРЕЦ

Можно е денес да ја стабилизирате финансиската состојба, сосема неочекувано за себе и покрај ретроградниот Меркур. Тоа го заслужувате поради добрите резултати од вашата работа во последните денови. Вашата генијалност и способност навистина да процените што се случува на работното место ќе ви овозможат да се справите со неочекувана ситуација. Вечерта опуштете се во друштво на семејството и најблиските. Сексот треба да биде доследен на фактот дека ако не преземете мерки на претпазливост ќе бидете изненадени од неочекувана бременост.

ВОДОЛИЈА

Не патувајте освен ако тоа не е неопходно и итно, бидејќи Меркур е ретрограден. Чудно, но и вие сте премногу расеани на работа. Подобро е да побарате колега да ви ја заврши работата за да се спасите од грешките, проследени со прекор и кавги. Мој совет е, ако е можно, да одложите некои од вашите службени обврски. Романтичното запознавање е разочарувачко. Избегнувајте ги. Слободните имаат шанса да го запознаат партнерот. Не одбивајте да се препуштите на моментите на сексуално задоволство. Заштитете ги жените од несакана бременост.

РИБИ

Денот е неповолен за комуникација, а Меркур и понатаму е ретрограден. Не предизвикувајте проблеми што предизвикуваат скандал со вашиот сопружник. Бидете воздржани во изразувањето на вашите емоции и земете ги предвид вашите зборови. На работа сте расеани и воопшто не работите. Подобро е да ги одложите најважните задачи за два часа и да си одите дома. Запознавањето нема да ви ја донесе очекуваната хармонија и долготрајна врска. Тие ќе бидат несоодветни. Не влегувајте во краткотрајни интимни врски ако веќе сте во брак.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!