Вие имате прво да ја знаете вистината

Вучиќ по средбата со Орбан испрати силна порака: „Нека живее пријателството помеѓу Србија и Унгарија!“ (Видео)

Претседателот на Србија, Алкесандар Вучиќ, објави ново видео по средбата со премиерот на унгарската Влада, Виктор Орбан.

  • Знам дека од најдоброто партнерство ќе успееме во следниот период да направиме уште подобра и поуспешна соработка меѓу нашите народи! – стои во објавата на Инстаграм на buducnostsrbijeav со видео од денешната средба од 89. Меѓународен саем за земјоделство.
  • Да живее пријателството меѓу Србија и Унгарија – рече Вучиќ.

Потсетуваме, Александар Вучиќ и премиерот на Унгарија, Виктор Орбан присуствуваа на свеченото отворање на 89. Меѓународен саем за земјоделство.

Вучиќ претходно изјави дека пријателството со Унгарија е од суштинско значење за Србија и дека нема причина двете земји да се грижат за храната.

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека најверојатно во среда или четврток ќе разговара со својот руски колега Владимир Путин.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!