Вие имате прво да ја знаете вистината

Навивачите на Динамо Загреб, Бед Блу Бојс, го запалија огромниот транспарент, изби пожар на трибината! (Фото, видео)

Незанемарлив прекин во второто полувреме на дербито меѓу Динамо и Хајдук поради предизвикан пожар што избувна на северната трибина на стадионот Максимир.

Имено, Bad Blue Boys во еден момент започнаа голема бакљада.

Едно од пиротехничките средства запали огромен транспарент со името на навивачката група на Динамо.

Некои негови делови предизвикаа и пожар на атлетската патека под трибината.

Фото: Index.hr

Навивачката група на Динамо потоа го фрли на земја, а огнот го зафати синото платно под трибините.

Пожарникарите имаа премногу работа. Еден од факелите за малку ќе го погодеше голманот Доминик Ливаковиќ, а малку изгоре и мрежата на голот. По десет минути пауза, натпреварот продолжи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!