Вие имате прво да ја знаете вистината

Сензација од Шкупи – Менаџерите го гледале чудото кое дојде во Скопје за само 2.500 евра, сега вреди повеќе 1.500.000 (фото)

Српскиот фудбалски агент Матеја Кежман, беше испратен како менаџер од поранешниот клуб Фенербахче, да го набљудува напаѓачот на македонскиот клуб Шкупи, Сандеј Адетунџи.

24-годишниот Нигериец е апсолутна сензација од македонската елита, а привлече бројни екипи, меѓу кои и турскиот гигант Фенербахче. Овој напаѓач минатата сезона постигна дури 20 гола и запиша шест асистенции за Шкупи на 28 натпревари.

Тоа што е особено интересно е што Шкупи за неговата слобода платил само 2.500 евра на нигериски Риверс Јунајтед. Сега добија понуда од Хрватска во вредност од 1.500.000 евра, која македонскиот тим ја одби!

Фенер трипати го праќаше Матеја Кежман, со кој се во одлични односи, да го гледа Адетунџи во живо. Токму денес имаа можност да го гледаат во живо и Адетунџи ги даде двата гола во ремито од 2:2 во пријателски натпревар!

Ова ќе биде капиталниот заработка за Шкупи кога е во прашање продажбата, а нема сомнеж дека тој денес добро се претставил пред турскиот тим.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!