Вие имате прво да ја знаете вистината

Презентација на извештајот на Народниот правобранител – Национален превентивен механизам

– Народниот правобранител Насер Зибери денеска ќе го презентира извештајот на Националниот превентивен механизам (НПМ) за 2021 година.

Во извештајот, како што информираат од канцеларијата на Народниот правобранител, се прикажани состојбите во местата за лишување од слобода – полициските станици, затворите, психијатриските болници.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!