Вие имате прво да ја знаете вистината

Депај не е во плановите на Чави

На тренерот на Барселона, Чави не му се потребни услугите на Мемфис Депај.

Според шпански „As“, клубот од „Камп ноу“ ги известил агентите на 28-годишниот Холанѓанец дека играчот не е вклучен во понатамошните планови на специјалистот.

Блауграна е подготвена да го продаде напаѓачот чиј договор истекува следното лето за околу 25 милиони евра.

Во неговата единствена сезона во Ла Лига досега, Депај постигна 12 гола на 28 натпревари.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!