Вие имате прво да ја знаете вистината

Страшно: Гром усмрти девет годишно момче во Краденик

Девет годишно момче е усмртено од гром денеска во бјелополското село Краденик. 

Во  моментот на ударот на громот момчето било на ливадата, пишуваат подгоричките вести.

Трагедијата се случила околу 18 часот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!