Вие имате прво да ја знаете вистината

АКО СРБИЈА ОДЛУЧИ ДА ОДИ ВО РУСИЈА, МАЛКУ ЌЕ ОСТАНЕ ОД УКРАИНА И РОМАНИЈА“ Москва ги коментира новите закани до Вучиќ

Во Врховната канцаларија го критикуваа претседателот на Србија за неговото мислење за текот на војната во Украина. Историјата ништо не ги учи Украинците, смета политичкиот експерт Јаков Кедми.

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Западот е во војна со Русија со рацете на Украинците.

На тоа Алексеј Гончаренко, член на Рада, го советувал српскиот лидер да си купи билет за Ростов.

Србија почна премногу да размислува за себе ,за земја од шест милиони жители си дозволи заканувачки тон кон украински парламентарец.

– Во 2014 година и многу жители на Украина им викаа на жителите на Крим – потсети Кедми.

– Куфер, станица, Русија. Историјата ништо не ги учи Украинците – додаде тој.

Доколку Србија, по Крим, реши да оди во Русија, малку ќе остане од Украина и Романија, предупреди аналитичарот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!