Вие имате прво да ја знаете вистината

Целиот стадион на натпреварот Фенербахче – Динамо Киев му скандираше на Владимир Путин: Погледнете ги сцените што ќе го потресат светот (видео)

Огромна бура кренаа случувањата во Истанбул на натпреварот од 3. коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Имено, навивачите на Фенербахче му скандираа на Владимир Путин

  • “Ла, ла, ла, Владимир Путин”… – се слушаше од грлата на десетици илјади навивачи на домашниот тим.

За работите да бидат уште попроблематични, ривал на Фенербахче беше украинскиот клуб Динамо Киев.

Погледнете како изгледаше скандирањето на речиси целиот стадион:

Останува да видиме како УЕФА ќе реагира на сето тоа.

Што се однесува до самиот резултат. Динамо од Киев победи во Истанбул со 2:1 (по продолженија) и се пласираше во следната фаза од натпреварувањето.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!