Вие имате прво да ја знаете вистината

БРУКА НА РТС! ВОДИТЕЛКАТА НА ВРЕМЕНСКАТА ПРОГНОЗА НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА КАМЕРАТА Е ВКЛУЧЕНА: Ќе се држите за стомак од смеење! (Видео/Фото)

Програмата што се емитува во живо и ја гледаат милиони гледачи е секогаш беспрекорно планирана. Сепак, иако лајнерите се напишани, се случуваат бламови и гафови кои се сосема нормални, но ги насмевнуваат сите што ќе ги видат.

Пред пет години се случи ситуација која насмеа многумина, а водителката Лидија Марковиќ имаше проблем .

Лидија речиси цела деценија им се обраќа на сите гледачи на РТС преку ТВ екранот.

“Инцидентот” се случи на РТС во емисијата “Ова е Србија“. Водителката ја објави временската прогноза, но очигледно е дека нејзината колешка имала поинакви намери и планови. Камерата наеднаш се префрли во студиото каде беше водителката Лидија Марковиќ, која требаше да ни каже како да се облечеме утре, но таа направи нешто сосема неочекувано.

Меѓутоа, овој пат не знаела дека камерите ја снимаат , а во еден момент дури и заиграла. Како изгледаше и што направи водителката која тогаш ја објави, погледнете во видеото погоре.

Програмите во живо се секогаш поинтересни за публиката од снимените, но при ваквиот тип на пренос мора да се земат предвид сите факти. Односно, многу лесно може да се случи на екранот да се појави нешто што не го сакате, или некој од најавувачите да направи лапсус или грешка што ќе ја наруши целата програма.

Или како што вели старата поговорка: “Кој работи и греши“.

На пример, квиз-шоуто “Ја сакам Србија” на РТС се уште се памети и прераскажува поради еден збор што го кажа водителката Драгана Косјерина.

Имено, таа на еден натпреварувач му поставила загатка која гласи “Во нос нишани, а во пети гаѓа”, а потоа тој ја замоли да ја прочита уште еднаш, по што следеше урнебесен завршеток кога натпреварувачите погодуваа од бибер до кромид, но одговорот на крајот го кажа водителката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!