Вие имате прво да ја знаете вистината

(Видео) Ова се 15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Диносаурусите, кои живееле пред помеѓу 245 и 66 милиони години, ги имало во секакви облици и големини. Многу од нив имале уникатни карактеристики како што се пердуви, клунови, шила и плочки. И додека многу од нив биле едноставни тревопасни животни кои биле релативно безопасни, имало и такви кои би биле апсолутен кошмар кога би ги сретнале денес лице в лице.

Ајде да ги погледнеме 15-те најопасни диносауруси.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!