Вие имате прво да ја знаете вистината

Петар Грашо настапува во Сараево, заедно со него пее и воодушевената публика (фото)

Петар Грашо вечерва настапува на локацијата спроти градското собрание на Сараево. Концертот е подарок од “Сараевски кисељак“ до граѓаните во знак на благодарност и почит за сите години на лојалност.

Иако 130-годишнината од постоењето на “Сараевски кисељак“ беше минатата година, поради пандемијата на коронавирус, вистинската прослава се организира дури годинава. 

Пред почетокот на концертот Грашо се дружеше со новинарите.

– “Мило ми е што го гледам Сараево во лето, бидејќи моите концерти беа во зима. Нема да зборуваме многу, но ќе пееме. Благодарам на “Сараевски кисељак“ – рече Грашо.

Публиката со громогласен аплауз го поздрави гостинот од Сплит, а веќе со првиот ритам на музиката атмосферата се вжешти. Голема публика ужива во изведбите на Граша и пее заедно со него во дует.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!