Вие имате прво да ја знаете вистината

Бајден во изолација сè додека не биде негативен на коронавирусот

Американскиот претседател Џо Бајден ќе остане во изолација сè додека не биде негативен на Ковид-19, изјави портпаролката на Белата куќа, Карин Жан – Пјер.

Таа додаде дека неговиот лекар, Кевин О’Конор, ќе одлучи дали ќе бидат потребни два негативни теста за да се прекине изолацијата.

Бајден вчера повторно беше позитивен на Ковид-19, но, тој се чувствува „многу добро“, тврди О’Конор, според соопштението што претходно го објави Белата куќа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!