Вие имате прво да ја знаете вистината

Исламски џихад тврди дека испукале повеќе од 100 проектили кон израелска територија

 Палестинската група Исламски џихад денеска соопшти дека испукала повеќе од 100 ракети кон Израел како одмазда за воздушните напади во кои загина еден од нејзините високи команданти.

„Како првичен одговор на атентатот врз водачот Тејзир ал Џабари, Ерусалимските бригади испукаа кон Тел Авив и градови околу Газа повеќе од 100 ракети“, се вели во соопштението на оруженото крило на групата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!