Вие имате прво да ја знаете вистината

Кејт го прекрши кралскиот протокол, но никој не ја обвини: Изгледа феноменално во шорцеви! (фото)

Членовите на кралското семејство мора да се облекуваат во согласност со протоколите, но понекогаш овие правила не се почитуваат, особено кога станува збор за спортски активности. Принцот Вилијам и војвотката Кетрин се големи љубители на спортот и често учествуваат на митинзи и натпревари.

Белите шорцеви се идеално летно парче.

Така, во неделата на 31 март, Кејт му се придружи на британскиот тим и на нивната едрилица во трката против Нов Зеланд. Во градот Плимут, каде што се одржуваше трката, пристигна во верзија во која ретко ја гледаме.

Заедно со пругаста маица со долги ракави, војвотката носеше бели елегантни шорцеви и популарните патики Superga.

Кејт ретко носи шорцеви бидејќи не се вклопува во кралскиот протокол, но спортската прилика на море беше идеална можност за ова незаменливо летно парче. Многумина забележале дека шорцевите ги истакнуваат нејзините извежбани нозе, што не е чудно бидејќи заедно со сопругот и сестрата Пипа, таа е “зависник” од вежбање.

По трката, Кејт се пресоблече во уште пократки шорцеви и спортска јакна.

Кејт за самата трка се пресоблече во костум за едрење, кој исто така одлично и прилега, а изгледаше како да е професионалец во спортот. Подоцна, таа облекла уште пократки спортски панталони и едриличарска јакна.

Војвотката воодушеви во шорцеви за време на нејзината турнеја на Карибите, која ја посети на почетокот на оваа година со Вилијам. За кралската регата на плажата Монтагу на Бахамите, таа извади сиви шорцеви од американскиот бренд J.Crew, и повторно ги спои со бела поло маица, плетен ремен и патики Superga.

На Бахамите таа носеше шорцеви со поло маица.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!