Вие имате прво да ја знаете вистината

Несекојдневна сцена – Половиот орган му испадна среде трката: Италијанецот доживеа бизарен пех на Мундијалот, шокантната снимка ја обиколи планетата (видео)

Една од најбизарните сцени во историјата на атлетиката е видена на Светското првенство за јуниори во Колумбија. Младиот италијански атлетичар Алберто Нонино доживеа неверојатен крах на трката на 400 метри во десетбој.

На несреќното момче му ги скинаа шорцевите и му испадна половиот орган, па за време на трката го прекри меѓуножјето со рака. Поради ова, тој беше принуден да забави, па не го постигна резултатот што го очекуваше. Видеото од трката стана хит на социјалните мрежи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!