Вие имате прво да ја знаете вистината

НАТАЛИЈА БЕШЕ КЕЛНЕРКА КОГА ШЕИК СЕ ВЉУБИЛ ВО НЕА: По 7 дена парот се венчал, па ја дознала страшната вистина (фото/видео)

Девојка од Белорусија-Наталија Алиева, почувствувала што значи да се омажиш за принц, но приказната е далеку од бајка.

Наталија Алиева стана синоним за изреката: „Внимавај што посакуваш, можеби ќе ти се оствари“. Веќе пишувавме за девојки кои одат во Дубаи во потрага по среќа, а таму ги пречекува нешто сосема друго. Имено, девојката од Белорусија била обична келнерка, а потоа ја забележал шеикот. Преку ноќ нејзиниот живот се претвори во бајка, но оваа бајка нема среќен крај.

Во 2007 година, Наталија работеше како келнерка во хотел во Минск. Во тоа време, во главниот град на Белорусија се одржуваа натпревари во стрелаштво, кои, шеикот Саид бин Мактум ал Мактум дојде да ги гледа. Пред да оди на отворањето на натпреварот, член на владејачкото семејство на Обединетите Арапски Емирати сакал да се освежи, па наредил да му донесат сок од портокал во собата. Едноставно, Наталија беше на смена и таа беше таа што му го донесе пијалокот на принцот.

Љубовната искра меѓу шеикот и келнерката веднаш се разгоре, а згодниот Арап немаше дилеми-немаше да се врати дома без Наталија. Една недела подоцна, внукот на владетелот на Дубаи побарал од родителите на Наталија да им дадат благослов за овој брак, што тие со задоволство го направиле. Откако тајно го потпишале договорот во Минск, парот заминал во Дубаи. Тогаш Наталија конечно сфатила во каква бајка се наоѓа. Веднаш и биле предадени клучевите од замокот со 1.788 соби и 257 бањи, целосно обложен во злато, личен возач и плакари полни со луксузна облека.

Сè ќе беше повеќе од бајка но,да не беше една ситница… Шеикот Али имаше и друга сопруга. Наталија беше топло примена од неговите роднини, вклучувајќи ја и првата сопруга Саида бин Мактум ал Мактум, која многу убаво се однесуваше со својата ривалка…

По луксузната венчавка во Дубаи, Наталија премина во ислам и почна да го носи името Ајша ал Мактум. Поминаа години, таа роди ќерка по име Алија, која нејзиниот татко едноставно ја обожаваше. Наталија и првата сопруга на шеикот имаа одлични односи, заедно одгледуваа деца, но со текот на времето романсата со принцот почна да згаснува.

И покрај тоа што ја прифатила религијата, Наталија не можела да се помири со фактот дека во муслиманска земја жените практично немаат право на глас. Различниот менталитет и воспитување доведоа до фактот дека во 2015 година шеикот се оженил со трета жена . Потоа работите станаа уште полоши. Љубовта избледе, а остана само златниот кафез во кој живееше Наталија…

Сега таа живее практично само со својата ќерка. Шеик се погрижува да има сè што ќе посака, но тие речиси никогаш не се гледаат. Таа и нејзината ќерка излегуваат само на прошетка до 16 часот, а потоа се повлекуваат во своите соби бидејќи температурите во Обединетите Арапски Емирати се екстремно високи.

Иако ретко се појавува во јавноста, а живее како птица во златен кафез, за ​​романсата меѓу келнерката и арапскиот принц се зборува и денес.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!