Вие имате прво да ја знаете вистината

Ни приближно како лани: Вака МЕГАН го прослави својот 41 роденден

Вака војвотката го прослави својот 41 роденден

Меган вчера го прослави својот 41 роденден. Годинава војвотката реши прославата да биде мала и во кругот на најблиското семејство и пријателите. Вчерашниот ден го помина со сопругот Хари и нивните две деца Арчи (3) и Лилибет (1). На прославата присуствуваше и мајката на војвотката, Дорија Рагланд. Не ни слушнал дека поранешната актерка одлучила да има интимна прослава оваа година, со оглед на тоа што со иницијативата 40х40 го прослави својот 40-годишен јубилеј.

Имено, таа пред точно една година покренала акција во која апелирала до жените 40 минути од своето време да посветат на менторство на друга жена. Со ова таа влијаеше на жените ширум светот да се посветат себеси, но и на другите жени и да им го пренесат знаењето што го имаат. Гледаме дека мотото на Меган беше дека жената е пријателка на жената.

На Меган роденденот и го честитаа војводата и војвотката од Кембриџ преку официјалниот профил на Твитер. „Среќен роденден на војвотката од Сасекс“, пишува во објавата.

Честитка испратија и принцот Чарлс и Камила.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!