Вие имате прво да ја знаете вистината

Приведен крадец во Куманово за доиздржување затворска казна

Полициски службеници од СВР Куманово синоќа во 20.30 часот во Куманово го лишија од слобода кумановецот Б.С. (29).

Тој бил осуден на казна затвор од една година и пет месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, а се барал со судска наредба за доиздржување казна затвор од девет месеци и 26 дена.

Од МВР информираа дека лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за доиздржување на казната. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!