Вие имате прво да ја знаете вистината

Санкционирани 17 возачи во Битола

Полицијата во Битола попладнево од 15 до 20 часот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 17 возачи, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР најавија дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат на одговорно однесување во сообраќајот и почитување на сообраќајните правила и прописи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!