Вие имате прво да ја знаете вистината

„СМРТ ЗА ВУЧИЌ“ Скандал од невидени размери во Хрватска – смртни закани кон српскиот претседател испечатени на сметки за кафе

Не престануваат нападите врз Александар Вучиќ кој доаѓа од Хрватска, а овој пат усташите на најскандалозен начин го нападнаа претседателот на Србија и нашата земја.

Овој пат скандалозната порака се појави ни помалку ни повеќе туку на сметката во кафуле на Брач.

Како што изгледа, Хрватите не се плашат од никого, а овој пат ги надминаа сите граници заканувајќи му се со смрт на претседателот на Србија. Како што може да се види на една фотографија која кружи на социјалните мрежи, гостите на усташкото кафуле добија отпечатена реченица заедно со сметката „Смт Вучиќ, да живее Хрватска!“.

Како да не е доволно што секоја година нашите туристи се изложени на напади и тортура во Хрватска, сега се принудени да гледаат срамни пораки и закани за убиство на претседателот на државата во кафулињата. Со ваквите постапки Хрватите јасно ни порачуваат дека не сме добредојдени како гости на нивното крајбрежје.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!