Вие имате прво да ја знаете вистината

Тензијата го достигна врвот: Кина подигна борбени авиони до Тајванскиот теснец

Борбени авиони Су-35 на воздухопловните сили на Кинеската народна ослободителна армија се упатија кон Тајванскиот теснец додека авионот со претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, се приближуваше до Тајван, објави кинеската централна телевизија.

Борбени авиони Су-35 на Военото воздухопловство на Народноослободителната армија на Кина го преминуваат Тајванскиот теснец.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!