Вие имате прво да ја знаете вистината

ТЕНИСОТ НЕ МОЈ ПРИОРИТЕТ Киргиос го отпиша Федерер, тој навистина е „најлудата глава“

Ник Киргиос нема намера да игра на Лејвер купот што го организира Роџер Федерер

Изложбениот турнир во организација на Роџер Федерер е на програмата од 23 до 25 септември и ќе биде петто издание на натпреварувањето.

Светскиот тим засега го сочинуваат Феликс Огер-Алјасим, Тејлор Фриц, Диего Шварцман и Џек Сок, кој се обидува да го убеди Киргиос да настапи и овој пат.

Тоа нема да се случи, бидејќи финалистите на Вимблдон патуваат „над глава“, а како што вели, неговото семејство е поважно од тенисот.

Да се ​​има Џек Сок е позитивна работа, но ни треба некој да помогне во двојките. Ни треба добар сервер, бидејќи без двојки ќе биде невозможно да се победи. Причината поради која не играм оваа година е мојата девојка. Порано не патуваше многу, сега тоа го правиме нон-стоп два и пол месеци, три и пол месеци, ако го вклучиме и УС Опен. Тоа е премногу. И таа има семејство, јас имам мое, а и мајка ми не е баш добро. Колку и да го сакам Лејвер Купот, не сакам да го ставам на прво место, иако Џек Сок сè уште се обидува да ме убеди. Јасно е кои се најважните работи во мојот живот. Тенисот не е приоритет – изјави Киргиос. Капитените на тимот Бјорн Борг и Џон Мекинро треба да додадат уште двајца играчи во тимот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!