Вие имате прво да ја знаете вистината

ХРВАТОТ КАКО ПИКСИ НЕГОГАШ – Даде супер гол директно од корнер! Погледнете го потегот кој ги воодушеви фудбалските фанови ширум Европа! (видео)

Хрватскиот фудбалер Нико Јанковиќ постигна спектакуларен гол во квалификациите за Конференциската лига. Фудбалерите на Зрињски на свој терен го победија казахстански Тобол со 1:0, а јунак на триумфот беше споменатиот играч.

Нико во стилот на Драган Стојковиќ Пикси постигна гол директно од корнер.

“Мило ми е за голот. Ќе се излажам ако кажам дека целев кон тоа. Акцијата беше координирана, но тоа не беше мојата намера”, призна Хрватот по натпреварот.

Да потсетиме, во вечното дерби во 1987 година, Пикси на сличен начин ја затресе мрежата на Партизан.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!