Вие имате прво да ја знаете вистината

Честитките за роденденот на Меган јасно покажуваат какви се односите во кралското семејство (фото)

Членовите на британското кралско семејство и испратија роденденски пораки на Меган Маркл, која денес го слави својот 41 роденден. Фотографии споделија и принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон и принцот Чарлс и Камила, а од нив може да се прочита какви односи владеат откако принцот Хари и Меган го напуштија кралското семејство.

Како што пишува “Дејли Мејл” , фотографиите се речиси идентични, а се направени за време на единствената позната јавна средба меѓу остатокот од семејството и Меган во последните две години.

Меган Маркл

Фотографиите се направени на прославата на јубилејот на кралицата во јуни. Ја имаат Меган, но не и Хари. Мисата во катедралата Свети Павле беше единствениот јавен јубилеен настан на кој се појавија војводите од Сасекс. Тоа беше нивно прво појавување на кралска функција од март 2020 година.

Пораката што ја испратија Вилијам и Кејт е прилично кратка.

“На војвотката од Сасекс и посакуваме многу среќен роденден“, напишаа тие.

Набргу потоа се огласија Чарлс и Камила.

“Среќен роденден на војвотката од Сасекс“, беа уште пократки.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!