Вие имате прво да ја знаете вистината

БРАВО, ТАТО ВИЛЈАМ-Новите фотографии на ШАРЛОТ И ПРИНЦОТ ја воодушевија планетата Војводата покажа колку е ПОСВЕТЕН ТАТКО

Игрите на Комонвелтот се одржаа вчера во Бирмингем, каде специјални гости беа членовите на британското кралско семејство Кејт Милдтон и принцот Вилијам со ќерката Шарлот Елизабет Дијана.

Принцовите Џорџ Луис Александар (9) и Артур Луис Чарлс (4) не беа на овој спортски настан, каде Шарлот беше главен говорник во публиката. Сметаме дека ситуацијата немаше да биде поинаква дури и да се појават момчињата, бидејќи веќе е добро познато дека малата принцеза е главна на дворот меѓу најмладите членови на семејството.

А Шарлот (7), која некои ја нарекуваат кралица, беше на висина на задачата – се ракуваше со гостите, им се насмевна на фоторепортерите и ги бодреше спортистите, сето тоа под будното око на родителите Кејт и Вилијам. Но, како одминуваше времето, девојката се изморуваше и се нервираше на трибините. Тато Вилијам беше тука за да ја охрабри и расположи, а фотографиите од неговата посветеност и грижа за неговата ќерка станаа вирални со коментари како: „Тој е прекрасен татко“, „Ја сакам оваа природна интеракција помеѓу тато и ќерката“,

Убавата принцеза, за чиј стајлинг вчера се погрижи мама Кејт, која блесна во бел костим, пред само неколку дена со тато Вилијам, на официјалниот Твитер профил на Кенсингтонската палата, им посака среќа на англиските фудбалери на ЕП. финале во Лондон. За нив, може да се каже, таа беше цврста сила, бидејќи Англичанките победија. Се сеќаваме и на трогателните сцени од прославата на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора во Лондон, при што Вилијам покажа и дека е прекрасен татко со мали и големи гестови на внимание. Освен тоа, тој, како и Шарлот, ги извршувал службените должности уште од мали нозе и многу добро знае како е да се биде изложен на јавноста како дете. Малата Шарлот вчера во еден момент во Бирмингем ги прегрнала мама и тато, а како изгледала таа глетка погледнете во галеријата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!